dinsdag 20 januari 2020

Een tijger uit Sri Lanka

Hallo lezers,

Mag ik jullie weer één van onze leerlingen voorstellen? Meenusha zit in okan, komt uit Sri Lanka en is twaalf jaar. Ze woont in Liedekerke en komt met de trein naar school. Ze houdt van lezen en komt hier Nederlands leren.

Meenusha is een Tamil. Weten jullie nog wie dat zijn? De Tamils zijn een bevolkingsgroep die vooral in Zuid-India en Sri Lanka wonen en een eigen taal spreken, het Tamil.

De meeste Tamils zijn hindoes (dat is een belangrijkste godsdienst van India). In de voorbije burgeroorlog op Sri Lanka (1983-2009) kwamen tienduizenden mensen om en werden veel Tamils verdreven. Er waren veel Tamil-vluchtelingen. Een aantal van hen kwam  in België terecht, Meenusha is niet de eerste Tamil-leerlinge die we ontmoeten.

De Tamiltijgers vochten voor een eigen Tamilstaat, iets wat de Singalezen van Sri Lanka niet wilden. De Singalezen wonnen de strijd, het zijn boeddhisten die ongeveer 80 % van de bevolking uitmaakten. De Tamils hebben een donkere huidskleur, de Singalezen zijn lichter.

Tot de volgende keer met nog meer nieuws over onze leerlingen.

Dit bericht is geplaatst in nieuws over leerlingen. Bookmark de permalink.