dinsdag 14 mei 2019 (1)

Buurtambassadeurs 3.0

Vandaag maken de leerlingen van 5 en 6 ASO een documentaire van de prachtige gemeente waarin onze school zich bevindt, namelijk de gemeente Anderlecht. Met dank aan Erfgoedklassen. Later deze maand verschijnt de documentaire.

Jean en Nawfal blikken hun filmpje over de Sint-Guidokerk in.

Tahir en Tabarek maken een documentaire over het Dapperheidsplein.

De leerlingen zijn eerst ter plekke kennis gaan maken met de schatten van Anderlecht in onze schoolbuurt, aan de hand van enkele inhoudelijke opdrachten. Wij filmen, maar voordat we filmen, moeten we eerst een scenario bedenken. Vervolgens gaan de leerlingen al die scènes “op de rails zetten.” Niemand van ons had vermoed dat er zoveel te zien is op maar twee stappen van onze school.

Het oorlogsmonument op het Dapperheidsplein wordt van kop tot teen onderzocht.

De 900 jaar oude botten van de heilige Guido liggen in de crypte van de Sint-Guidokerk.

Dit is de werkkamer van Erasmus, de meest heilige plek in het fameuze, wereldberoemde Erasmushuis in onze schoolbuurt.

We komen hier elke dag langs, maar we hebben eigenlijk nooit echt naar de architectuur van het Sint-Guido-metrostation gekeken.

 

 

 

We zijn met de hulp van verschillende leraars volop bezig geweest met het uitschrijven van onze scenario’s.

Yasmine en Meriem filmen Haron bij de introductie van hun documentaire over de schatten van de schoolbuurt.

Dit bericht is geplaatst in evenement, signaaltv. Bookmark de permalink.